Šķirošanas punkti Jelgavas novadā

Šķirošanas punkts ir publiski pieejami konteineri atkritumu šķirošanai. Šķirošanas punkts sastāv no divu veida konteineriem - dzelteniem un zaļiem. SIA "Jelgavas novada KU" aicina Jelgavas novada iedzīvotājus aktīvi līdzdarboties atkritumu šķirošanā, nodrošinot sev un sev apkārtējiem tīru un sakoptu vidi. Atrodi sev tuvāko atkritumu šķirošanas punktu interaktīvajā kartē.

Kā pareizi šķirot?

Atkritumu šķirošanas pamatā ir cilvēka rūpīga attieksme par to, kāds saturs tiek izmests atkritumu konteineros. Iegaumē pats un pastāsti citiem, kādi atkritumi izmetami noteiktas krāsas konteineros.

Dzeltenie konteineri ir paredzēti alumīnija skārdenēm, papīram, avīzēm, bukletiem, kartonam, plastmasas pudelēm, plēvēm, maisiņiem.

Zaļie konteineri ir paredzēti dažāda veida stikla iepakojumiem - dzērienu stikla pudelēm, stikla burkām

Atceries, ka plastmasas iepakojumi pirms izmešanas ir jāiztukšo un jāsaplacina, lai tie aizņem mazāk vietas.

Ieteikumi par šķirošanas punktu izveidi

SIA "Jelgavas novada KU" aicina Jelgavas novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties ar idejām par jaunu šķirošanas punktu izveidi Jelgavas novadā. Ja dzīvojat blīvi apdzīvotā teritorijā un Jūsu apkārtnē nav neviena šķirošanas punkta, aicinām kolektīvi vērsties ar aicinājumu par šķirošanas punkta izveidi. SIA "Jelgavas novada KU" izvērtēs iespējas par jauna šķirošanas punkta izveidi Jūsu teritorijā.

Informācija par šķirošanas punktiem, atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.788 "Noteikumi par atkritumu savākšanas un šķirošanas vietām" 27.punktam      

SIA "Jelgavas novada KU"
Reģistrācijas numurs: 40003410894
Juridiskā adrese: Bauskas iela 3, Eleja, Elejas pagasts, Jelgavas novads, LV-3023
Biroja adrese: Lielā iela 5/7 (2.stāvs), Jelgava, LV-3002
AS "SEB banka" LV35UNLA0050005143840

 .