Par atkritumu izvešanas pakalpojuma savlaicīgu un nepārtrauktu nodrošināšanu ziemas periodā

2023-12-01

Lai nodrošinātu atkritumu izvešanas pakalpojuma savlaicīgu un nepārtrauktu nodrošināšanu arī pastiprinātas snigšanas un sala apstākļos, SIA "Jelgavas novada KU" vēlas atgādināt par dažām aktualitātēm, kas mūsu atkritumu vedēju ekipāžām ir īpaši svarīgas šādos laika apstākļos:

· Lai atkritumi neiesaltu konteineros un varētu veikt visa konteinera satura iztukšošanu, lūdzam mitrus atkritumus ievietot plastmasas maisiņos un pēc tam tos rūpīgi aizsiet, kā arī neizliet konteineros šķidrus atkritumus. Ja vien tas ir iespējams, iesakām atkritumu maisus pirms izmešanas konteinerā kādu brīdi paturēt ārā. Tādējādi mazinātu kondensāta rašanos un atkritumu maisi nepiesaltu pie konteinera sienām.

  • Lūdzam sētniekus un citus sniega šķūrētājus neveidot sniega vaļņus un krautnes pretī atkritumu konteineriem. Cienīsim mūsu darbiniekus, kuriem iztukšojamie konteineri ar rokām ir jāpiestumj pie automašīnas izkraušanas mehānisma.
  • Daudzdzīvokļu māju pagalmos lūdzam īpašu uzmanību pievērst personīgā transporta novietošanai. Sniega vai apledojuma dēļ ielas un daudzdzīvokļu namu pagalmi ir grūtāk izbraucami. Tāpēc automašīnas lūdzam novietot tā, lai atkritumu savākšanas automašīnas varētu bez šķēršļiem piekļūt konteineriem.

· Lūdzam savlaicīgi informēt par apgrūtinātu piekļuvi (apledojuši, aizputināti ceļi) atkritumu konteineriem, lai atceltu vai pārceltu plānoto atkritumu izvešanu. Īpaši svarīgi tas būtu vietās, kas ir attālu no apdzīvotām vietām vai tml.).

Lai labāk izprastu izklāstīto jautājumu aktualitāti un iejustos atkritumu vedēja vadītāja vietā, iesakām noskatīties Paula Timrota video materiālu par atkritumu savākšanu ziemas apstākļos https://www.youtube.com/watch?v=GZmZjgRjWrI .

Pieteikt izmaiņas atkritumu izvešanas grafikā vai saņemtu atbildes uz citiem jautājumiem, klienti aicināti sazināties ar SIA "Jelgavas novada KU" klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tālruni 8848 vai rakstot uz e-pastu jnku@jnku.lv