Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieku sapulces

2019-09-06

Sākot ar 2019.gada novembri, līdz pat decembra vidum SIA "Jelgavas novada KU" organizēs pārvaldīšanā esošo dzīvojamo māju īpašnieku sapulces. Sapulcēs plānots izskatīt 2 jautājumus:

  • par nepieciešamajiem renovācijas darbiem turpmākajos gados (jumtu nomaiņa, siltināšana, pamatu siltināšana, skursteņu un ventilācijas šahtu remonti un tml.);
  • par ikmēneša papildus maksājumiem tiem renovācijas darbiem, par kuru veikšanu lems mājas īpašnieki.

Ir skaidrs, ka no līdzšinējās apsaimniekošanas maksas (0,36 eiro, ieskaitot PVN), pamatā pietiek tikai mājas ikdienas uzturēšanai, jeb obligāti veicamajiem darbiem (teritorijas kopšana, sīku bojājumu novēršana, avāriju likvidēšana, dūmvadu un ventilācijas šahtu likvidēšana, māju apsekošana, dažādiem administrēšanas izdevumiem, kā arī pārvaldnieka atlīdzībai). Ja arī daļai māju no šiem maksājumiem ir izveidojies uzkrājums, tas ir nepietiekams ievērojamām investīcijām. Piemēram, lai nomainītu jumta segumu 12 dzīvokļu mājai, nepieciešami no 12 - 18 tūkstoši eiro, atkarībā no jumta konstrukcijas vai pārseguma materiāla. Lai šādu summu sakrātu no līdzšinējiem apsaimniekošanas maksājumiem, dažai mājai nāktos krāt 20 gadus, bet cita vispār nespētu sakrāt. Dzīvojamo māju īpašniekiem ir jāsaprot, ka ne pārvaldnieks, ne pašvaldība no saviem līdzekļiem neveiks ne jumtu renovāciju, ne pamatu siltināšanu. Risinājums ir viens - mājas īpašniekiem vienoties par konkrētu ikmēneša maksājumu investīcijām, papildus līdzšinējai apsaimniekošanas maksai.

Ņemot vērā darbu apjomu un nepieciešamo finansējumu, māju īpašniekiem tiks piedāvāti 3 termiņi, kādos sakrāt naudu - 1 gadā, 2 vai 3 gados. Tas nozīmē, ka īpašniekiem būs sarežģīta izvēle - ik mēnesi maksāt lielāku naudas summu un tikt pie jauna jumta jau pēc nepilna gada vai gaidīt 3 gadus un ik mēnesi maksāt krietni mazāku summu. Brīdī, kad šis investīciju uzkrājums no ikmēneša iemaksām sasniegs vismaz 75% no kopējām darbu izmaksām, SIA "Jelgavas novada KU" uzsāks konkrēto renovācijas darbu veikšanu, pieļaujot atlikušos 25% samaksāt darbu veikšanas laikā vai neilgi pēc tam.

Sapulču grafiku var aplūkot, spiežot uz pogu šī raksta beigās. Aicinām dzīvokļu īpašniekus būt atbildīgiem un ierasties uz šīm sanāksmēm. Ja lēmumi par veicamajiem darbiem vai papildus maksājumiem netiks pieņemti, tuvākajos gados nekādi darbi šajās mājās veikti netiks. Tas nenovēršami pasliktinās kā mājas iemītnieku dzīves kvalitāti tā māju tehnisko stāvokli. 

Ņemot vērā māju skaitu, četras dienas nedēļā ik vakaru plānotas vairāku māju īpašnieku sapulces, Tādēļ aicinām īpašniekus ierasties precīzi, minētajā laikā, lai netraucētu citu māju īpašniekiem. Sapulču vieta visos ciemos pagaidām nav precizēta, taču visticamāk vienosimies ar pašvaldību par atbilstošu telpu ierādīšanu. 

Jau oktobra sākumā katras mājas īpašnieki saņems paziņojumu par sapulci, tur būs norādīts gan sapulces laiks, gan vieta, nepieciešamie darbi (atbilstoši pārvaldnieka apsekošanas rezultātiem), darbu izmaksas, kā arī paredzamais vidējais ikmēneša maksājums no dzīvokļa.