Dezinfekcija daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās

2020-03-29

Lai nodrošinātu pārvaldīšanā esošo daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu dezinfekciju koronavīrusa "COVID-19" izplatības ierobežošanai un inficēšanās risku mazināšanai, SIA "Jelgavas novada KU" no 2020.gada 30.marta uzsāks dezinfekciju daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās. Dezinfekcijas procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta visiem priekšmetiem un virsmām, kurām bieži pieskaras cilvēki, piemēram, durvīm un durvju rokturiem, kāpņu margām, pastkastītēm. Uzdevums ir dezinficēt virsmas un telpas, kam varētu būt pieskāries vai kurās varētu būt uzturējies persona ar koronavīrusa "COVID-19" infekciju, lai ierobežotu tās tālāku izplatību.

Koplietošanas telpu uzkopšanā iesaistītie darbinieki ir saņēmuši gan dezinfekcijas līdzekļus, gan instrukcijas par dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un drošības pasākumiem - regulāru roku mazgāšanu un dezinficēšanu, gumijas cimdu lietošanu, kā arī saskarsmes ierobežošanu ar citiem cilvēkiem. Dezinfekcijā tiks izmantots līdzeklis EF PRO. Tā sastāvā esošā aktīvā viela − no nātrija hlorīda elektrolīzes procesā ģenerēts aktīvais hlors (pasaulē pazīstams arī kā hipohlorskābe (HOCl)) ir viens no pasaulē efektīvākajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas ir identisks cilvēka balto asinsķermenīšu radītajam aizsardzības mehānismam pret jebkura veida patogēniem.

Lūgums iedzīvotājiem koplietošanas telpās neuzglabāt priekšmetus, kas varētu traucēt uzkopšanai un vīrusa izplatību, piemēram, velosipēdus un bērnu ratus. Ja tomēr tādi ir, iedzīvotāji tiek aicināti pašiem tos dezinficēt, īpašu uzmanību pievēršot rokturiem. Līdztekus tam aicinām arī pašiem veikt sava dzīvokļa durvju rokturu dezinfekciju, īpaši tiem, kuriem noteikta pašizolācija vai ir vīrusa simptomi.