Platones ciemā piegādātais ūdens atbilst visām dzeramā ūdens kvalitātes prasībām

2018-10-17

01.10.2018. Informējam, ka 2018.gada 1.oktobrī Platones ciemā tika traucēta ūdensapgāde saistībā ar avāriju dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā. Daļēji likvidējot avārijas sekas, ir atjaunota centralizēta ūdens piegāde, taču bojājumu rezultātā nedarbojas ūdens atdzelžošanas iekārtas. Iekārtu bojājumu novēršanai esam sazinājušies ar iekārtu uzstādītāju par nepieciešamo detaļu piegādi.

Papildus informējam, ka šobrīd tiek piegādāts dzeramais ūdens ar paaugstinātu dzelzs saturu, kā rezultātā ūdens var saturēt dzelzs nogulsnes. Pirms ūdens lietošanas uzturā, ir ieteicams to uzvārīt. Avārijas novēršanas darbus plānots pabeigt un ūdensapgādi, atbilstoši dzeramā ūdens kvalitātes prasībām, atjaunot līdz 2018.gada 3.oktobra plkst.16:00. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

05.10.2018. Avārijas darbi Platones ciema ūdensapgādes sistēmā ir novērsti. Pēc avārijas darbu novēršanas un ūdensapgādes atjaunošanas, veicot ūdens atdzelžošanu, esam pasūtījuši periodiskas ūdens kvalitātes analīzes, lai noteiktu vai piegādātais ūdens atbilst dzeramā ūdens kvalitātes prasībām. Tiklīdz saņemsim no laboratorijas rezultātus, informēsim Jūs par to, bet pagaidām aicinām ūdeni, pirms lietošanas uzturā, novārīt.

17.10.2018. Saņemot ūdens analīžu testēšanas pārskatu no laboratorijas, informējam, ūdens ir drošs lietošanai uzturā un atbilst visām dzeramā ūdens kvalitātes prasībām. Veikto darbu rezultātā, ūdenim vajadzētu samazināties vai pilnībā pazust iepriekš konstatētajai rūgtuma garšai, kuru varēja izraisīt paaugstināti kalcija un magnija rādītāji dzeramajā ūdenī.