Jaunumi sadzīves atkritumu izvešanas jomā

2019-01-09

SIA "Jelgavas novada KU" atkritumu apsaimniekošanas nozari 2019.gadā gaida visai ievērojamas pārmaiņas.

Pirmkārt specializētais transports. Iepirkumu procedūras rezultātā esam noslēguši vienošanos par 3 jaunu atkritumu savākšanas transportlīdzekļu iegādi. Plānojam, ka pirmo automašīnu varētu ieraudzīt jau marta sākumā. Lielākā daļa pašreizējo specializēto transportlīdzekļu ir novecojuši, gandrīz vai katru nedēļu tiem nepieciešams remonts, līdz ar to uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas ir ievērojamas.

Nākamais jaunums - vienota atkritumu loģistikas programma, ko SIA "Jelgavas novada KU" ir uzsākusi ieviest, un cerams, ka visu izdosies sakārtot līdz 2019.gada martam. Šī programma ļaus ievērojami uzlabot izvesto un arī neizvesto atkritumu uzskaiti, plānot maršrutus, tādējādi atvieglojot darbu dispečeram, šoferiem un norēķinu speciālistiem. Vienlaicīgi ar šīs programmas ieviešanu, plānojam atteikties no izlīdzinātās norēķinu sistēmas par izvedamajiem atkritumiem. Samaksa tiks piestādīta atbilstoši faktiski izvesto reižu un konteineru skaitam mēnesī. Tā kā izvešanas reižu skaits mēnešos var būt atšķirīgs, arī samaksa par atkritumu izvešanu atsevišķos mēnešos var atšķirties.

Nākamais - tarifs. Atšķirībā no lielas daļas pārējo pakalpojumu sniedzēju, SIA "Jelgavas novada KU" apstiprināšanai Jelgavas novada domē ir piedāvājusi, kaut nedaudz, tomēr samazināt atkrtumu tarifu. Neraugoties uz Dabas resursu nodokļa pieaugumu un degvielas cenu celšanos, tas iespējams, pateicoties domes iniciatīvai - izmaksas par lielgabarīta atkritumu izvešanu visā Jelgavas novadā 2 reizes gadā, segt no pašvaldības budžeta. Ar 2019.gada 1.februāri Jelgavas novada domes apstiprinātais sauso sadzīves atkritumu tarifs ir 17.11 EUR/m3.

Vienlaikus jāatgādina, ka katra novada iedzīvotāja pienākums ir piedalīties atkritumu apsaimniekošanā. Tiem, kas savlaicīgu atteikšanos no atkritumu izvešanas, saprot, kā veiksmīgu risinājumu, lai nemaksātu par atkritumu izvešanu, bet sevis radītos atkritumus izbērtu mežā, kaimiņa vai tuvākajā daudzdzīvokļu māju atkritumu konteinerā, var nākties vilties. Sods par šādu rīcību ir ievērojams. Turklāt, visai drīz tiem nāksies pierādīt pašvaldības policijas amatpersonām kur tiek likti atkritumi vai kā var izdzīvot bez tiem.