Jelgavas novadā tiks uzstādīti vēl trīs jauni šķirotu tekstilmateriālu savākšanas konteineri

2023-11-09

SIA "Jelgavas novada KU" informē, ka 9.novembrī ir parakstīta vienošanās ar Jelgavas novada pašvaldību par papildus vēl 3 gab. tekstilmateriālu atkritumu konteineru uzstādīšanu un savākto atkritumu nodošanu atkārtotai izmantošanai vai pārstrādei.

Jaunie konteineri tiks uzstādīti šādās adresēs:

  • Skolas iela 4 (aiz veikala noliktavas) uz Skolas ielas 6 pusi, Nākotne, Glūdas pagasts;
  • Dīķa iela 3, Vircava, Vircavas pagasts;
  • Centra iela 3, Zaļenieki, Zaļenieku pagasts.

Vēlamies informēt, ka tekstilmateriālu atkritumu šķirošanas konteinerā var izmest visa veida apģērbu, apavu pārus un mājas tekstilu (vēl valkājamu). Ņemot vērā, ka šo atkritumu izkraušana no konteinera ir roku darbs, lūdzam izmetamo apģērbu ievietot aizsietā maisā.

Pieļaujami arī nelieli defekti – mazi traipi vai nelieli caurumi. Galvenais nosacījums, lai tie nebūtu bijuši saskarsmē ar sadzīves ķīmijām, motoreļļām, celtniecības materiāliem un citām vielām.

Konteinerā nedrīkst izmest mitru, netīru un pelējušu apģērbu, audumu atgriezumus, lupatas, apakšveļu, zeķes, jebkādus gumijas un ziemas sporta apavus, kā arī bojātus apavus. Šādus tekstilizstrādājumus jāizmet nešķiroto sadzīves atkritumu konteinerā.

Atgādinām, ka jau šobrīd tekstilmateriālu atkritumu konteineri atrodas:

  • Lietuvas iela 40, Eleja, Elejas pagasts;
  • Lielā iela 2, (pirts teritorija), Kalnciems, Kalnciema pagasts;
  • Niedru iela 7, Staļģene, Jaunsvirlaukas pagasts.

Dalīti savāktie tekstilmateriālu atkritumi tiks nodoti SIA "Zemgales EKO", kas veiks to sagatavošanu atkārtotai izmantošanai vai pārstrādei.